אוהבי לכת וטבע

טיול קסום לאורך נחל אלכסנדר - בין אתריו השונים. 

תוכלו להתחיל מ״מצפור מאגר משמר השרון״ (ויקר) או מ״אגמון חפר״ - פנינות טבע מופלאות - לאוהבי הצפרות ובכלל. אופציה נוספת היא להשאיר את הרכב ב״פארק איטליה״ (ליד קיבוץ מעברות), ולצעוד מזרחה או מערבה לאורך הנחל. 

הנחל זורם והשדות פרושים לכל מלוא העין. תוכלו ללכת עד ״פארק צבי הנחל״, או אפילו להמשיך ולצעוד עד שפך הנחל לים התיכון בין בית ינאי ומכמורת (לא לשכוח לטפס ל״חירבת סמרה״ ולהשקיף על האזור). 
נותר לכם רק לבחור מאיפה להתחיל והיכן לסיים. 

רעבים? תוכלו לבקר אצל ״כיוף״, ב״פיצה שבתאי״ או באחד ממתחמי הבילוי באיזור ולהתענג על אוכל טעים במרחק קטן מהנחל.


אוהבי החיים הטובים

קשה להחליט באיזה בית קפה כדאי לפתוח יום מושלם בעמק שלנו: ״לחם שחר״, ״אלה פטיסרי״, ״אצל עילי״ או ״גרציא״. בכל אחד מהם תוכלו ליהנות מקפה משובח ואוכל חלומי, טרי ומוקפד. 

משם אפשר להמשיך לספוג קצת תרבות באחת מהגלריות השונות הפזורות בעמק:  ״זוזו״, “Art & About״, ארטורה או ״מתחם יד 2 - הנקודה״ (שווה להתעדכן בתערוכות המתחלפות) או לשוטט בין צמחים מוזרים ומטריפים ב״אוטופיה״ או ב״חוות הנוי״. 

רוצים ליצור בעצמכם? מוזמנים ל ID Perfumes - סדנת בשמים או לסדנאות אחרות הנמצאות במתחם ״חדר מלאכה״. 

אחרי ארוחת הצהריים נוכל להתענג על ביקור וטעימות ביקבים השונים הפזורים בעמק (פירוט בגב המפה), לטעום גבינות אצל ״משק יעקבס״ או לשתות כוס בירה צוננת במבשלת ״בירה אלכסנדר״. 

לקינוח יום תענוגות שכזה אין כמו הליכה נעימה בשעת השקיעה באחד מהחופים היפים בארץ (ניחשתם נכון, גם הם נמצאים אצלנו בעמק – ממכמורת ועד לנעורים!).


שבת עם הילדים

אין מקום מתאים יותר לפתוח שבת קסומה עם הילדים מאשר ״משק הלברכט״. כאן יוכלו הילדים לטעום פירות וירקות עונתיים, לאפות בטאבון, להאכיל את חיות המשק או פשוט להסתובב ולחוות פסטורליה של מושב. 
מכאן נמשיך בנסיעה קצרה לכיוון ״גשר הצבים״, שם נוכל לצפות בצב הרך: בעל חיים נדיר ומרתק שניתן למצוא כיום בטבע רק אצלנו בנחל אלכסנדר. 

שימו לב: אסור להאכיל את הצבים! 

רוצים לחוש את הטבע בידיים? מוזמנים ל״קטיף עצמי״:  תותים, פרי הדר, פטל או פרחים...תלוי באיזו עונה הגעתם לבקר (פירוט בגב המפה).

מעדיפים להוציא קצת אנרגיה? אתם מוזמנים למתחם הנינג'ה ״גריזלי״, ל״קיר טיפוס״  או לטיול רכוב ברחבי העמק - על אופניים או סוסים. 

יום מושלם שכזה מומלץ לסיים ב״גלידה דידה״, ״גולדה״ או ב״בית הפנקייק״, ולחזור הביתה עם טעם מתוק בפה.